Patrząc na aktualne trendy wśród polskich obstawiających, można śmiało powiedzieć, że najchętniej sięgają oni po typowanie rozgrywek polskiej Ekstraklasy. Nie jest to zresztą żadna sensacja. Po pierwsze bowiem, to piłka nożna stanowi najpopularniejszą w naszym kraju dyscyplinę sportu. Po drugie zaś, polska liga od wielu lat napędza rodzimy rynek zakładów bukmacherskich.

Jak obstawiać mecze polskiej Ekstraklasy
Jak obstawiać mecze polskiej Ekstraklasy?

Problemem, który można zauważyć patrząc na statystyczne zakłady w ramach polskiej Ekstraklasy jest niski odsetek wygranych kuponów. Wynika on przede wszystkim z tego, że niewiele osób wie, jak przygotować się do obstawiania. My w naszym poradniku postaramy się o to, by jak najbardziej w tym pomóc. Przedstawimy złote zasady typowania, wskażemy najpopularniejsze rynki i podpowiemy, którzy bukmacherzy online stwarzają najlepsze warunki do tego, by to u nich obstawiać własne typy dnia na Ekstraklasę.

Zasady skutecznego obstawiania polskiej Ekstraklasy

Skuteczne typowanie Ekstraklasy wymaga od nas odpowiedniego podejścia, a przede wszystkim świadomości co do tego, że należy się do niego odpowiednio przygotować. Tak, aby nie odkładać wszystkiego na ostatnią chwilę, a przede wszystkim nie bazować wyłącznie na intuicji i sympatiach piłkarskich. Oczekując skuteczności tak właściwie powinniśmy pozbyć się tych ostatnich – zwłaszcza że często przysłaniają nam one logikę i podejście analityczne. Poniżej przedstawiamy kilka tych zasad, które przy obstawianiu Ekstraklasy są najistotniejsze, a których powinniśmy przestrzegać w drodze ku wygranym kuponom.

  1. Poznajmy charakterystykę polskiej Ekstraklasy. Odznacza się ona wieloma elementami różnymi przy porównywaniu ich z tymi z innych lig europejskich. Najważniejsza kwestia to sprawa awansów i spadków. W Ekstraklasie tylko Mistrz Polski zdobywa prawo do udziału w meczach eliminacji do Ligi Mistrzów. Pozostałe zespoły z podium mają zaś szansę na udział w Lidze Konferencji Europy. Trzy ostatnie drużyny z tabeli spadają do 1. Ligi i są zastępowane trzema pierwszymi zespołami właśnie z drugiego poziomu rozgrywek.
  2. Przeanalizujmy dokładnie tabelę ligową. Z aktualnej tabeli polskiej Ekstraklasy można wywnioskować między innymi to, które z zespołów mają lepszą lub gorszą passę i jakie motywacje powinien mieć każdy z nich. Zespoły z ostatnich miejsc będą oczywiście walczyły o to, by utrzymać się w rozgrywkach – te z czołówki będą zaś starały się czy to o tytuł, czy też po prostu o miejsce uprawniające je do tego, by wziąć udział w przyszłym sezonie turniejów europejskich.
  3. Przeanalizujmy obie drużyny z konkretnego meczu. Gdy mamy już świadomość co do rozkładu sił w tabeli polskiej Ekstraklasy, powinniśmy podjąć się analizy zespołów pod kątem konkretnego meczu. Pomogą nam w tym między innymi statystyki, które publikują praktycznie wszyscy legalni bukmacherzy w Polsce. Przestudiujmy je osobno, jak i w kontekście spotkań bezpośrednich między tymi dwiema drużynami.
  4. Spójrzmy na kursy bukmacherskie – te są w stanie powiedzieć nam więcej na temat tego, które drużyny bukmacherzy uznają za faworytów, a które – za underdogów.
  5. Oglądajmy mecze. Oglądanie meczów to okazja na pozyskanie mnóstwa informacji na temat formy konkretnych zespołów i wszystkich innych rzeczy mających wpływ na obstawianie rozgrywek polskiej Ekstraklasy.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Najpopularniejsze rynki na mecze Ekstraklasy

Obstawianie meczów polskiej Ekstraklasy zdecydowana większość ludzi kojarzy przede wszystkim ze wskazywaniem ich wyników. Rzeczywiście, rynek 1X2 (wygrana pierwszego zespołu – 1, remis – X, wygrana drugiego zespołu – 2) jest najpopularniejszy i uważany za standardowy. Bukmacherzy online jednak pozwalają sięgać również po wiele różnych zdarzeń. Warto o tym wiedzieć – zwłaszcza że zdarzenia te bardzo często opatrywane są znacznie większymi kursami, a w związku z tym pozwalają jeszcze więcej zyskać. Na co więc możemy postawić w przypadku Ekstraklasy? Między innymi na:

  • dokładny wynik – to trudniejszy do obstawienia, a przez to jeden z najbardziej opłacalnych rynków na zakłady bukmacherskie – tylko dla osób lubiących podejmować nieco większe ryzyko,
  • czas przy piłce – wskazuje się w nim to, która z drużyn będzie się utrzymywała dłużej przy piłce,
  • zakład bez remisu, w którym zyskujemy 50% szans na to, by obstawić poprawnie – w przypadku pojawienia się remisu, bukmacher rozlicza go jako zwrot,
  • liczba rzutów rożnych / karnych lub wolnych / żółtych i czerwonych kartek / fauli / spalony – każdy z tych rynków podawany jest w formule poniżej / powyżej, w której wskazujemy, czy dane zdarzenie wystąpi mniej czy więcej razy niż podana przez bukmachera wartość.

Oczywiście rynków bukmacherskich jest znacznie więcej. Najlepsi bukmacherzy online w Polsce są w stanie zapewniać ich nawet kilkaset w kontekście pojedynczego meczu.

Gdzie typować Ekstraklasę?

Typy na Ekstraklasę jesteśmy w stanie obstawiać praktycznie u każdego bukmachera, który działa legalnie na terenie Polski. Mamy więc bardzo duży wybór, co jednak nie oznacza, że powinniśmy podejmować go pochopnie. Każdy bukmacher bowiem stwarza zgoła odmienne warunki do obstawiania i nie ukażego w takim stopniu będzie nam się to obstawiało.

Opcją najbezpieczniejszą, bo i codziennie testowaną przez miliony Polaków, jest STS. Firma ta uznawana jest za najpopularniejszą i najlepszą w Polsce. Zdecydowanie najbardziej przykłada się do ligi polskiej, stwarzając bardzo dobre warunki kursowe na jej obstawianie, ale i dając nam do dyspozycji całe mnóstwo rynków na zakłady.

Bardzo dobrym bukmacherem ze świetną ofertą na spotkania Ekstraklasy jest też Fortuna, która na wielu polach nie ma sobie równych (zwłaszcza jeśli chodzi o mniej standardowe rynki). Przyciąga swoich klientów nie tylko bardzo szeroką ofertą, ale i ciekawym programem lojalnościowym, dzięki któremu każdy nasz zakład na Ekstraklasę przyniesie nam dodatkowe środki na dalsze typowanie.

Bardzo ciekawą ofertę na spotkania polskiej Ekstraklasy przedstawia również bukmacher Superbet. Choć jest stosunkowo świeżym zawodnikiem na polskiej scenie zakładów wzajemnych, już teraz potrafi być bardzo konkurencyjny na przestrzeni wybranych rynków. Z pewnością warto mieć u niego konto – zwłaszcza patrząc na to, w jaki sposób podchodzi do nowych klientów, ceniąc każdego z nich.

5 / 5. Ocen: 55

Poprzedni artykułBetclic kod promocyjny bonus bez depozytu – opinie, aplikacja
Następny artykułBetcris kod promocyjny 2023, bonusy, oferta zakładów