Bonusy powitalne nie od dziś uchodzą za podstawę oferty promocyjnej większości polskich operatorów zakładów wzajemnych. Nie ma się czemu dziwić – to one w największym stopniu zachęcają potencjalnych typujących właśnie do obstawiania. Skuszeni wysokimi promocjami, rzadko kiedy zwracają oni uwagę na to, jak taki bonus można wykorzystać i jakie wymagania niesie on ze sobą. O tym, ale i o wszystkich innych rzeczach ściśle związanych właśnie z bonusami powitalnymi powiemy w dzisiejszym poradniku.

Jak skorzystać z bonusu powitalnego
Jak skorzystać z bonusu powitalnego u bukmachera?

Czym jest bonus powitalny i jakie są jego rodzaje?

Bonus powitalny to coś, co STSFortunaeWinner, ale i mnóstwo innych bukmacherów traktuje jako rzecz najważniejszą w ofercie promocyjnej. To wokół niego koncentrują oni swoje działania marketingowe i to on przyczynia się do ich skuteczności na tym polu. Jest on niczym innym jak promocją skierowaną wyłącznie do świeżych, dopiero rejestrujących się klientów – zazwyczaj dość dużą, mającą na celu przekonanie ich do rejestracji o konkretnego buka. Najlepsi bukmacherzy konkurują z innymi najbardziej, to właśnie bonusy tego typu stosując jako swoją najlepszą broń.

Istnieją trzy różne rodzaje bonusów powitalnych. Pierwszym, po którego legalni bukmacherzy w Polsce sięgają zdecydowanie najczęściej, jest bonus od depozytu. Jak sama jego nazwa sugeruje, jest on uzależniony od kwoty pierwszej wpłaty. Zazwyczaj stanowi (pod względem wartości) jej odzwierciedlenie. Wpłacając więc 1000 złotych, dokładnie tyle otrzymamy na saldo bonusowe. Jest to bonus najbardziej wartościowy, ale też wymagający. Ciężko jest przekształcić środki bonusowe w te możliwe do rzeczywistej wypłaty.

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Drugim rodzajem bonusu jest tak zwany freebet, a zatem bonus bez depozytu. Jest on najmniejszy pod względem wartości, ale zarazem najmniej wymagający. Środki, które z niego pochodzą trzeba po prostu przeznaczyć na typowania (jednokrotnie). Potem stają się wolne od zobowiązań i możliwe do wypłaty w dowolnym terminie.

Trzecim, najmniej typowym, bonusem powitalnym jest cashback, którego oferują wyłącznie wybrani legalni bukmacherzy jak Fortuna czy STS. Ten bonus zabezpiecza pierwszy zakład po rejestracji. Jeśli przegra się go, stawka pochodząca z niego (pomniejszana o podatek) wraca na konto, zazwyczaj na to bonusowe. Pojawia się konieczność obrócenia nią.

Warto wiedzieć: najlepsi bukmacherzy w Polsce potrafią łączyć efekty każdego z trzech rodzajów bonusów, przygotowując bardziej złożoną ofertę powitalną.

Jak w pełni wykorzystać bonus powitalny – krok po kroku

Sięgając po bonus powitalny trzeba od razu mieć świadomość, że możliwość skorzystania z niego ma się zaledwie raz. Później szansa na to przepada. Warto więc nie tylko z niego skorzystać, ale i zwrócić uwagę na to, by wycisnąć z niego maksimum. Do tego zresztą zachęcają polscy bukmacherzy. Jak zatem to zrobić? Poniżej prezentujemy wszystkie kroki prowadzące właśnie do tego.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
  1. W czasie rejestracji wyrażamy chęć otrzymania bonusu – STSFortunaeWinner i niemal wszyscy inni polscy bukmacherzy dają taką możliwość przy wypełnianiu formularza rejestracyjnego. Wystarczy tam zaznaczyć wybraną przez siebie opcję. Co ciekawe, zazwyczaj jest ona zaznaczona domyślnie – warto więc zadbać o to, by nie została odznaczona.
  2. Czytamy na temat zasad – musimy zobaczyć, z jakim rodzajem bonusu powitalnego mamy do czynienia. Każdy z nich narzuca inne zasady i daje inne korzyści.
  3. Spełniamy te zasady – jeżeli mamy do czynienia z bonusem powitalnym uzależnionym od pierwszej wpłaty, ale osiągającym maksymalną wartość przy 1200 złotych, wpłacamy dokładnie tyle. Może to się wydać dużą kwotą, ale w ten sposób wykorzystamy maksymalnie szansę na dodatkowe środki. Na początku lepiej zrobić to raz, zamiast rozkładać to na wiele płatności. Podobna zasada tyczy się innego rodzaju bonusów.

O czym jeszcze pamiętać w kontekście bonusów powitalnych?

Bonusy powitalne to coś na tyle wartościowego, że ludzie rzadko kiedy zwracają uwagę na towarzyszące im rzeczy. Ich oczy często przysłania wartość środków możliwych do pozyskania za ich pośrednictwem. Poniżej przedstawiamy inne rzeczy, które należy zwrócić przy tym uwagę.

ewinner najlepsi bukmacherzy
Bukmacher internetowy eWinner – kod promocyjny na bonus
  • Środki z bonusu powitalnego trafiają na saldo bonusowe – nie można więc od razu ich wypłacić. Najpierw trzeba będzie dokonać obrotu nimi, a zatem wydać je określoną liczbę razy. Wymóg trzykrotnego obrotu oznacza na przykład, że po pozyskaniu 100 złotych będziemy musieli je wydać trzykrotnie, a zatem spożytkować na zakłady bukmacherskie 300 złotych (wygrywając, oczywiście). Obrót zalicza się nawet na mniejszych zakładach – nie trzeba więc stawiać wszystkiego na jedną kartę.
  • Bonus powitalny jest dostępny wyłącznie przy rejestracji – jeśli nie wyrazi się chęci na jego otrzymanie, ta przepadnie.
  • Bonus ten łączy się z kodami promocyjnymi – jeżeli znajdziemy więc kod promocyjny do danego bukmachera, na przykład szukając, gdzie obejrzeć mecz Polska – Słowacja, możemy z niego skorzystać, nie zaprzepaszczając sobie szansy na skorzystanie z bonusu.
  • Każdy bonus narzuca pewne wymagania – nie są to zatem środki w pełni darmowe. Należy mieć to na uwadze i uważnie spojrzeć na te właśnie wymagania.

5 / 5. Ocen: 4

Poprzedni artykułKto faworytem na Euro 2021?
Następny artykułJak założyć konto w legalnym serwisie bukmacherskim?