Jedni nałogowo wręcz grają w STS z bonusem za rejestracje czy inne gry hazardowe, inni zaś godzinami siedzą przed konsolą. Pod koniec 2020 roku wreszcie doczekaliśmy się premiery konsol nowej generacji, w tym Xboxa Series X/S. Nowy produkt Microsoftu w 2021 roku powinien doczekać się wielu ciekawych gier, w tym także na wyłączność. Postanowiliśmy zatem bliżej przyjrzeć się tylko takim produkcjom.

Halo Infinite

Halo to zdecydowanie jedna z najbardziej znanych serii gier na Xboksa. Infinite miało pojawić się już w 2020 roku, jednak po pierwszych zapowiedziach spotkało się z ogromną falą krytyki ze strony klientów. Nie spodobała się przede wszystkim oprawa graficzna. Zdecydowano się zatem na przeniesienie premiery na 2021, jednak wciąż nie wiemy, kiedy to dokładnie nastąpi. Dzieło studia 343Industries będzie już szóstą odsłoną Halo. Także i tutaj naszym głównym bohaterem będzie Master Chief, który wyruszy do walki ze strażnikami pod wodzą Cortany. Od tego zależeć będą losy świata. Mamy mieć tutaj do czynienia z bardzo rozległymi mapami do swobodnej eksploracji, nowym ekwipunkiem, pojazdami, jak i bronią.

Microsoft Flight Simulator

Nowy Microsoft Flight Simulator to zdecydowanie jeden z największych hitów ubiegłego roku. Do tej pory gra ta dostępna jednak była tylko na pecetach. W tym roku ma to się zmienić, gdyż pojawi się także na Xbox Series X. To wyjątkowa produkcja, dzięki której możemy siąść za sterami wielu prawdziwych maszyn i poruszać się nimi w przestrzeni powietrznej praktycznie całego świata. Ten został odtworzony dzięki Google Maps oraz wielu innym zdjęciom satelitarnym. Wszystko to wpływa na wyjątkowy realizm.

Scorn

Scorn z kolei ma być horrorem science-fiction w trybie FPP. Jego fabuła oparta została na dziełach H.R. Gigera. Niektórym może to nazwisko za dużo nie mówi, ale to właśnie on stworzył kultowego Obcego dla filmów Ridleya Scotta. Nasz bohater znajduje się w nieznanym świecie, który umieszczony został na granicy jawy i snu. Praktycznie wszystko tu ma być zbudowane z materii organicznej. Naszym zadaniem będzie eksploracja świata, wykonywanie zadań, rozwiązywanie zagadek. Na swojej drodze napotkamy różne postaci, które mogą czasem nas ignorować, a czasem zaatakują z niezwykłą zaciętością.

Hellblade II: Senua’s Saga

W tym roku powinniśmy także spodziewać się Hellblade II: Senua’s Saga. Jest to kontynuacja sporego hitu z 2017 roku. Dzieło Ninja Theory ponownie pozwolić ma nam się wcielić w Senue, celtycką wojowniczkę. W przypadku tej gry sporo wciąż pozostaje wielką niewiadomą. Wiemy tylko tyle, że akcja gry ma toczyć się na Islandii, zaś jednym z motywów ma być szaleństwo i cierpienie wpływające na narodziny nowych bogów.

Forza Motorsport 8

Tak jak Sony ma swoje Gran Turismo, tak Microsoft ma Forzę. Dzieło Turn 10 Studios zapowiadane jest na XSX jako restart całej serii. Także i w tym przypadku większość informacji trzymana jest w tajemnicy. Wiemy tylko, że będziemy mogli tutaj liczyć na obraz w rozdzielczości 4K, jak i zaawansowany ray tracing.

Warhammer 40,000: Darktide

Warhammer 40,000 to kolejna kultowa seria w naszym zestawieniu. Dzieło studia Fatshark ma przenieść nas do miasta Tertium znajdującego się na planecie Atoma Prime. Zostaje ono zaatakowane przez szalonych heretyków władających hordą żywych trupów. Mamy się tu wcielić w czteroosobowy oddział wojowników, więc gra ta ma być przeznaczona głównie do sieciowej kooperacji. Bardzo ważna zatem będzie tu taktyka oraz współpraca między graczami.

5 / 5. Ocen: 1

Poprzedni artykułLime chce zainwestować 50 milionów dolarów w e-rowery
Następny artykuł5 gadżetów, dzięki którym domowe treningi będą efektywne i wygodne