Zakłady bukmacherskie online są czymś, czym interesuje się coraz większy odsetek kibiców. Nie ma się zresztą czemu dziwić – doskonale podążają one za nowoczesną technologią, a aktualnie oferowane są niemal wszędzie – w obrębie komputerów stacjonarnych, laptopów, tabletów czy nawet smartfonów. Same w sobie nabierają również na atrakcyjności. Każdy operator działający w Polsce stara się czymś zaskoczyć i przyciągnąć. Który bukmacher online powinien jednak być tym, z którego usług się skorzysta? Jak obstawiać, by tak właściwie przynosiło to wygrane? To tylko niektóre z pytań, na które staramy się odpowiedzieć na łamach naszego serwisu, w kompleksowy sposób podchodzącego do tematyki zakładów wzajemnych.

gdzie obstawiać zakłady
Najlepszy bukmacher w Polsce – gdzie obstawiać?

Najlepszy bukmacher – po czym go rozpoznać?

W Polsce na co dzień działa tak wielu bukmacherów, że problemem może okazać się określenie któregoś mianem „najlepszego”. Warto więc przysiąść nad tym i zastanowić się, który bukmacher online jest najatrakcyjniejszy i co składa się właśnie na tę atrakcyjność.

Od razu może przyjść na myśl jego oferta. Rzeczywiście, jest ona czymś ważnym, a wręcz najważniejszym. Najlepszy bukmacher to taki, który obejmuje nią wszystko to, co tak właściwie chce się obstawiać. Najlepiej nie patrzeć na to pod kątem pojedynczego spotkania, a całych rozgrywek. Zazwyczaj ich pełne pokrycie wskazuje na to, że firma dba właśnie o nie. Sama obecność danych rozgrywek w ofercie to jednak podstawa, a nie zaleta. Tą mogą być wysokie kursy bukmacherskie, dzięki którym jest się w stanie wygrać więcej w przypadku poprawnego obstawienia. W ich przypadku liczą się nawet różnice w wartościach dziesiętnych – warto więc i na nie zwrócić uwagę. Istotne są także rynki na zakłady bukmacherskie online. Bukmacher, który daje dostęp do większej ich ilości daje też większą swobodę w typowaniu. Jest zatem opcją lepszą – zwłaszcza dla osób nielubiących być ograniczanymi.

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

O dobrym bukmacherze świadczyć może również wiele innych rzeczy. Rozbudowanie jego aplikacji mobilnej, oferowane przez niego promocje i bonusy bez depozytu czy przyjazny użytkownikowi interfejs to tylko niektóre z tych rzeczy. Wszystko to jest jednak kwestią czysto indywidualną – jedni ludzie bardziej oczekują przyjemniejszego wyglądu strony internetowej bukmachera, inni zaś czegoś zgoła odmiennego. Dopiero określenie własnych potrzeb pozwala zatem znaleźć bukmachera rzeczywiście najlepszego.

Najpopularniejsze rynki na zakłady bukmacherskie online

Każdy najlepszy bukmacher doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo jego klienci cenią sobie swobodę wyboru – nie tylko pod kątem dyscypliny i wydarzeń sportowych znajdujących się w jego ofercie, ale i tego, na co w ich obrębie zechce postawić. Tak naprawdę każdy z nas zakłady wzajemne najbardziej kojarzy z wskazywaniem zwycięzcy konkretnego spotkania. Choć jest to rzeczywiście coś cieszącego się największą popularnością, a nawet uznawanego na standard (to tego dotyczy zawsze pierwsza strona oferty bukmachera), opcji jest znacznie więcej. Aktualnie każdy bukmacher online pozwala stawiać niemal na wszystko. Na przykładzie piłki nożnej można na przykład wskazać rynki na:

  • strzelone bramki, rzuty rożne, żółte / czerwone kartki, faule i wszystko inne, co da się policzyć. Zazwyczaj wskazuje się to w modelu poniżej / powyżej, choć bywają przypadki, w których podaje się dokładną wartość;
  • czas przy piłce, który również wskazuje się w postaci widełek;
  • prowadzenie po pierwszej połowie;
  • zdobywcę pierwszej bramki – w pierwszej lub drugiej połowie.

Na pojedyncze spotkanie opcji może być nawet kilkaset, przy czym zawsze należy mieć na uwadze fakt, że zakłady bukmacherskie online realizowane na żywo zawsze oferują tych rynków więcej. Zwłaszcza, że te mogą być związane z wydarzeniami mogącymi nastąpić w przeciągu nadchodzących minut czy sekund. Warto też pamiętać, że w przypadku spotkań na żywo opcje bukmacherskie są dynamiczne. Oznacza to, że zmieniają się z czasem i są silnie uzależnione od aktualnego przebiegu danego meczu.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE

Po mniej standardowe rynki na zakłady bukmacherskie zdecydowanie najczęściej sięga się wtedy, gdy ten standardowy jest opatrzony zbyt niskimi kursami lub po prostu poszukuje się większych emocji i mniej szablonowego podejścia do tematyki zakładów. Sprawdzają się też dobrze przy stawianiu kuponów akumulacyjnych, związanych z większym ryzykiem, ale potrafiących zapewnić największe wygrane spośród wszystkich innych.

Podstawowe zasady początkującego typującego

Naturalnym jest, że nawet najlepszy bukmacher nie pomoże w osiąganiu sukcesów i wygranych, jeśli we właściwy sposób się go nie wykorzysta, a zatem nie postawi na opcję, której wystąpienie będzie najbardziej prawdopodobne. Początkujący obstawiający popełniają jeden najczęstszy błąd: polegają wyłącznie na swojej intuicji. Choć jest ona ważna i co do tego nie ma żadnych wątpliwości, nigdy nie powinna iść w pojedynkę. Poniżej prezentujemy kilka uniwersalnych zasad pozwalających najbardziej wycisnąć wszystko to, co oferuje bukmacher online i zwiększyć swoje szanse na zwycięstwo.

  1. Nie stawiajmy na kupony akumulacyjne – kupony AKO (akumulacyjne) to takie, w obrębie których zawiera się typy na kilka różnych zdarzeń – również takich w obrębie zgoła odmiennych od siebie wydarzeń sportowych. Prawda, kuszą znacznie większymi wygranymi (mnożnik rośnie wraz z ilością zdarzeń) – są jednak szalenie ryzykowne. Każde zdarzenie musi bowiem zostać wytypowane poprawnie, a jeden błąd grzebie szanse na jakąkolwiek wygraną. Choć zatem każdy najlepszy bukmacher zachęca do ich zawierania i kusi potężnymi liczbami, rozsądniejszym będzie (przynajmniej na początku) powiedzieć „pass”.
  2. Przeanalizujmy wszystko to, co tylko się da – dokładna i skrupulatna analiza to podstawa budowania skutecznych typów bukmacherskich. Powinna ona brać pod uwagę wszystko to, co mogłoby mieć wpływ na przebieg konkretnego spotkania sportowego. Warto w jej trakcie sięgać po typy z zewnątrz, ale też oglądać studia analityczne. Nade wszystko jednak należy interesować się całą otoczką meczu. Ta jest w stanie powiedzieć bardzo wiele.
  3. Typujmy przedmeczowo – typowanie na żywo wymaga od nas mnóstwa umiejętności i precyzyjnej wiedzy analitycznej, ale też umiejętności bardzo spontanicznego sięgania po nią. W początkowych fazach typowania może zatem być ryzykowne. Lepiej wytypować przedmeczowo – wtedy też ma się tyle czasu, ile tylko się potrzebuje, by to wszystko przemyśleć.
  4. Zawsze korzystajmy z bonusów bukmacherskich – bonusy, jakie daje każdy bukmacher pozwalają zoptymalizować własny budżet na zakłady bukmacherskie online i wykorzystać go do cna. Są czymś, obok czego ciężko jest przejść obojętnie.
  5. Załóżmy konto u kilku bukmacherów – kilku bukmacherów to jednocześnie kilka bonusów powitalnych oraz większe możliwości obstawiania każdego spotkania. To przede wszystkim wybór w kontekście każdego z nich.
betfan bonus bez depozytu
Polski bukmacher Betfan – aktualne bonusy 2021

Choć powyższe zasady są tymi absolutnie podstawowymi, tych ogólnie istniejących jest znacznie więcej. Sprowadzają się one jednak do jednego: zdrowego rozsądkuZakłady bukmacherskie online nakłaniają do spontaniczności. Im jej jednak mniej, tym więcej korzyści dla nas są one w stanie przynieść.

„Pewniaki” a zakłady bukmacherskie online

Mianem „pewniaka” w świecie bukmacherskim określa się tę drużynę, której wygrana jest „więcej niż pewna”. Oczywiście, sport bywa przewrotny i niezależnie od dyscypliny może w nim wygrać drużyna czy zawodnik statystycznie słabszy. „Pewniak” to jednak faworyt – a na faworyta zazwyczaj się stawia. Drużyny określane tym mianem każdy bukmacher online jak STS czy Totalbet zazwyczaj piętnuje znacznie niższym kursem. Wszystko dlatego, że zdaje sobie sprawę z ich potencjału i nie chce zbytnio ryzykować. Zespoły przeciwne pewniakom jednak opatruje znacznie wyższym, często aż przesadnie, kursem. Chce przy tym zachęcić swoich klientów do podjęcia się ryzyka, które zwykle nie jest tego warte, a które po prostu przynosi mu dużo korzyści (a klientom – niekonieczne).

Istnieje wiele taktyk skoncentrowanych wokół stawiania na pewniaki. Większość z nich jest dość skuteczna – wiadome jest bowiem, że większość pewniaków nie zawodzi. Z tym jednak, że zakłady bukmacherskie online stawiające na pewniaki nie przynoszą wielkich korzyści. Zyskać na nich można zatem niewiele – w dodatku nawet przy wysokich stawkach. Taktyka związana ze stawianiem na pewniaki jest może skuteczna, ale jedno „zaskoczenie” jest w stanie pogrzebać wszystkie pozostałe wygrane. A do takich zaskoczeń dochodzi, wbrew pozorom, dość często – również w przypadku drużyn o fenomenalnej passie.

Pewniaki dla większości typujących jakie kiedyś obstawiało się w Totomix powinny zatem oznaczać konieczność sięgnięcia po rynek mniej standardowy. Taki, który pozwoli zyskać więcej przy stawianiu na faworyta. To jest już znacznie bardziej rozsądne, a zazwyczaj i dochodowe.

Czy każdy bukmacher online jest tym legalnym?

Nie. Wyłącznie ci operatorzy, którzy pozyskali wcześniej licencję na świadczenie swoich usług mogą robić to w zgodzie z polskim prawem. Licencja ta jest przyznawana przez Ministerstwo Finansów – zawsze dopiero po spełnieniu odpowiednich wymagań. Legalni bukmacherzy są bezpieczni dla graczy, a nasze pieniądze chronione przez gwarancje bankowe.

Dlaczego nielegalni bukmacherzy tak właściwie istnieją?

Każdy bukmacher online jak STS czy Betclic porusza się w obrębie otwartej sieci. Polskie prawo jest z kolei o tyle specyficzne, że stara się dotknąć tegoż właśnie Internetu. Z tego wszystkiego wynika bardzo prosta rzecz – ten bukmacher, który nie jest legalny na terenie naszego kraju może działać w zgodzie z prawem państwa zgoła innego od naszego. Tak właściwie nie musi się on starać, by nie być dostępnym dla Polaków. W końcu nie podlega regulacjom ze strony Polski. To jednak użytkownicy z naszego kraju mogą być pociągnięci do odpowiedzialności za granie u niego.

Jak obstawiać, by odnosić w tym sukcesy?

Przede wszystkim rozsądnie. Zakłady bukmacherskie online skłaniają ku ryzyku i pochopnemu podejmowaniu kolejnych decyzji. Nie należy tego robić. Każdy typ bukmacherski warto tworzyć odpowiednio długo, bazując na jak największej ilości pewnych informacji. Trzeba robić wszystko, by typy były poparte jak największą wiedzą, a w związku z tym i bardzo prawdopodobne do przyniesienia nam oczekiwanych wygranych.

5 / 5. Ocen: 1

Poprzedni artykułFortuna czy STS? Który bukmacher najlepszy w Polsce?
Następny artykułLime chce zainwestować 50 milionów dolarów w e-rowery