Ciekawa nowinka w branży bukmacherskiej. Znana niemiecka firma Merkur Sportwetten kupiła polską firmę bukmacherską Totolotek SA.

Oczywiście strony nie ujawniły kwoty transakcji, ale nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że to około 60 milionach złotych. 

Firma Merkur kupiła Totolotka

Właściciele marki Merkur są niezmiernie szczęśliwi z przejęcia polskiej firmy bukmacherskiej, ponieważ to umożliwi im dostanie się na polski rynek i ekspansję swoich ofert w Europie wschodniej.

Bukmacher Totolotek to bez wątpienia jedna z największych firm bukmacherskich w Polsce. Według oświadczenia właściciela przedsiębiorstwo przyjmuje obecnie 560 pracownikami i posiada aż 260 punktów stacjonarnych. Oprócz tego bardzo prężnie rozwija się online, oraz ma swoją osobistą aplikację mobilną. Jest to jedna z czołowych firm z polskiej strefie bukmacherskiej.

„ZAKŁADY SPORTOWE SĄ NIEZWYKLE POPULARNE W POLSCE, A DLA WIELU FANÓW PIŁKI NOŻNEJ JEST TO NIEZBĘDNY ELEMENT DOBREGO MECZU. PRZEJĘCIE TOTOLOTEK JEST WAŻNĄ CZĘŚCIĄ NASZEJ STRATEGII ROZWOJU, ABY WEJŚĆ NA POLSKI RYNEK, A TYM SAMYM ZDOBYĆ KOLEJNY WAŻNY RYNEK W EUROPIE OBOK NIEMIEC, AUSTRII, DANII I BELGII. ” – POWIEDZIAŁ NIKO STEINKRAUSS, DYREKTOR GENERALNY MERKUR SPORTWETTEN.

Dyrektor finansowy Intralot Andreas Chryssos potwierdził, że sprzedaż stanowiła część strategii skoncentrowania się na głównych rynkach, w tym również tym najbardziej rentownym  USA.

„CIESZYMY SIĘ, ŻE UDAŁO NAM SIĘ POZYSKAĆ SILNEGO PARTNERA STRATEGICZNEGO Z MERKUR SPORTWETTEN, A ZA NIM GAUSELMANN GROUP. DZIĘKI SWOJEMU DOŚWIADCZENIU I SILE FINANSOWEJ, A TAKŻE INNOWACYJNYM PRODUKTOM DLA HANDLU STACJONARNEGO ORAZ BRANŻY ONLINE I MOBILNEJ, POMOŻE TOTOLOTKOWI OSIĄGNĄĆ DALSZY WZROST.” – DODAŁ PREZES TOTOLOTEK ADAM LAMENTOWICZ

Grupa Gauselmanna to niemieckie przedsiębiorstwo, które od 1957 roku aktywnie funkcjonuje w branży automatów do gry, salonów gier i zakładów bukmacherskich. Jest także głównym dostawcą automatów do gier używanych przez Totalizator Sportowy. Firmy współpracują już ze sobą od dłuższego czasu. Wejście tej niemieckiej firmy na polski rynek zakładów sportowych przez wielu było zdziwieniem. Inni natomiast czekali na taką decyzję i już zacierają ręce w oczekiwaniu na ofertę bonusową. 

Oczywiście zmiana właściciela to również nieznaczna zmiana oferty firmy. Na pewno też pojawią się nowe bonusy. Jeśli zatem nie masz jeszcze konta to możesz je szybko zarejestrować na oficjalnej stronie.

________________________________________________________________________

Totolotek zezwolenie Ministerstwa Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Poprzedni artykułKursy na spotkanie eliminacji euro Austria – Polska
Następny artykułŻużel obstawianie online. Forbet daje 99 PLN!
Legalni bukmacherzy w Polsce. Ranking najlepszych bukmacherów online. Promocje za darmo i bonusy bez depozytów z Fortuny, STS, eTOTO.