E-sport stale zyskuje na popularności. Zauważyli to najlepsi bukmacherzy w Polsce, którzy starają się być na bieżąco z trendami na rynku i dostosowywać swoją ofertę do najbardziej aktualnych potrzeb swoich klientów. Już teraz nie dziwi fakt, że sport elektroniczny znajduje się w podstawowej ofercie każdego z nich. Tak naprawdę jednak dla wielu obstawiających wciąż stanowi on tajemnicę. My w tym poradniku zamierzamy skupić się właśnie na nich i zaprezentować pięć porad, które pozwolą obstawiać go skuteczniej i rozsądniej. Niezależnie od tego, czy będzie się to robiło u bukmachera STS, Fortuna czy eWinner (lub u jakiegokolwiek innego).

obstawianie esportu u bukmacherów
Obstawianie e-sportu – 5 praktycznych wskazówek

1. Wybierzmy grę, którą chcemy obstawiać

Podstawą w obstawianiu e-sportu jest zrozumienie, że sam w sobie nie stanowi on dyscypliny (mimo, że legalni bukmacherzy często wkładają go między takowe). To odpowiednik sportu, a zatem on sam w sobie jest podzielony na dyscypliny – w jego przypadku są nimi poszczególne gry. To właśnie wybór z nich jest podstawą rozsądnego obstawiania. Nie ma szans, aby obstawiać własne typy bukmacherskie w obrębie każdej z nich. Jest to nie tylko nielogiczne, ale też po prostu chaotyczne. Właśnie dlatego należy wybrać jedną grę, która okaże się najlepsza.

Gier do wyboru jest sporo, a niektórzy najlepsi bukmacherzy w Polsce potrafią zaskoczyć ofertą na nie. Zdecydowanie najlepiej jest wybrać taką, w którą kiedykolwiek się już grało. Plus jest taki, że każdej z nich można spróbować. Można też pooglądać rozgrywki amatorów na platformach streamingowych. Ważne jest, żeby z grą być za Pan brat. Wtedy też obstawianie będzie po prostu przyjemniejsze. Co więcej niektórzy bukmacherzy jak STS czy Fortuna oferują swoim lojalnym graczom także bardzo atrakcyjne i często również darmowe bonusy powitalne na obstawianie zakładów esportowych.

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

2. Poznajmy zasady gry, którą obstawiamy

Perfekcyjne poznanie zasad konkretnej gry jest absolutną podstawą, bez której nie powinno się nawet rozpoczynać swojego własnego obstawiania. Typy bukmacherskie na e-sport powinny być w pełni świadome – dlatego też z zasadami warto się zapoznać, nie tylko w sposób czysto formalny. Przeczytanie zasad nigdy nie dostarczy odpowiedniej ilości informacji. Daną grę trzeba oglądać lub po prostu w nią grać, by poznać schematy rządzące rozgrywką i zrozumieć, kiedy ma się szanse osiągnąć cokolwiek w obstawianiu.

Warto wiedzieć: zasady każdej gry są zgoła odmienne, dlatego też do każdej należy podchodzić w sposób jak najbardziej indywidualny.

3. Analizujmy wszystko, co tylko się da

Oczywistym jest, że każda z gier dysponuje zgoła odmiennym zapleczem jeżeli chodzi o strony fanowskie, ale i sam e-sport. Ten ostatni jest wciąż stosunkowo nowy. Mimo wszystko jednak należy korzystać z wszystkiego, z czego tylko się da, by móc zapewnić sobie większą skuteczność w obstawianiu. Skuteczna, dokładna i skrupulatna analiza to jedna z najważniejszych rzeczy. Powinna ona się skupiać na wszystkim tym, co może mieć znaczenie w przebiegu konkretnej rozgrywki. Mowa tutaj między innymi o formie zawodników, ich preferencjach, historii spotkań oraz ogólnej pozycji w tabeli rozgrywek, ligi lub turnieju.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Nie da się powiedzieć o dokładnych szczegółach analizy. Te bowiem zależą w pełni od konkretnej gry. Jedno jest jednak pewne: analiza powinna sprawić, że będziemy pewni co do naszych własnych typów.

4. Wybierzmy właściwego bukmachera

Na polskim rynku działa kilkunastu różnych bukmacherów. STSeWinnerFortuna to tylko wybrani legalni bukmacherzy, którzy zasługują na uwagę. Jako że e-sport nie jest jeszcze dyscypliną szalenie popularną, wybór odpowiedniego operatora nie tyle pozwoli obstawiać go na najlepszych dla siebie warunkach, ale w ogóle da dostęp do tegoż obstawiania. Ten bowiem nie zawsze jest czymś oczywistym.

Bukmacher, na którego się zdecydujemy powinien więc pokrywać zasięgiem swojej oferty to, co chcemy obstawiać. Dobrze byłoby, żeby dawał przy okazji dostęp do ciekawych kursów i oferował bonusy i promocje bukmacherskie, które pozwolą lepiej wykorzystać własny budżet na zakłady.

darmowy bonus w sts na 2020
Polski bukmacher STS – Kod promocyjny na bonus 29 PLN bez depozytu

5. Zwróćmy uwagę na specyfikę e-sportu

Choć e-sport pod wieloma względami przypomina standardowy sport, tak naprawdę bardzo mu do niego daleko. Nie bez przyczyny najlepsi bukmacherzy w Polsce wydzielają mu specjalną zakładkę w obrębie swoich serwisów internetowych. Co powinno się mieć na uwadze w czasie jego obstawiania? Przede wszystkim na takie aspekty jak:

  • jego dynamizm – spotkania w obrębie gier wpisujących się w kanon e-sportu trwają znacznie krócej (nawet zaledwie 10 minut) i trwają zwykle do wygranej któregoś z zespołu;
  • brak półśrodków – spotkania e-sportowe muszą zakończyć się zwycięstwem którejś z drużyn. Tutaj nie ma remisów, w związku z czym obstawianie nabiera nieco innego wymiaru;
  • inne priorytety – podczas gdy w standardowych dyscyplinach zwraca się uwagę na tężyznę fizyczną zawodników, tutaj nie ma ona znaczenia – ważniejsze są umiejętności. Nie ma tu też znaczenia wiek zawodnika;
  • inna struktura rozgrywek – rozgrywki w ligach e-sportowych często rozgrywają się na zgoła odmiennych zasadach, różnych od tych obecnych w standardowych i klasycznych dyscyplinach sportu.

Warto mieć też świadomość, że każda gra jest odpowiednikiem dyscypliny sportu. Różne zasady narzucają też różną specyfikę, z którą trzeba się zaznajomić zanim tak właściwie zacznie się obstawiać.

5 / 5. Ocen: 4

Poprzedni artykułSeria FIFA – 6 faktów, o których nie mieliście pojęcia
Następny artykułPoker online za darmo z bonusem bez depozytu