Rynek legalnych bukmacherów w Polsce jest w dużej mierze kształtowany przez ustawę hazardową, która została wprowadzona w 2009 roku. Obstawianie zakładów online jest możliwe wyłącznie w serwisach legitymujących się ważną licencją Ministra Finansów. W jaki sposób możemy zweryfikować legalnego bukmachera online w naszym kraju? 

Obstawianie zakładów sportowych przez Internet. Jak wybrać legalnego bukmachera?

Jakie warunki musi spełniać legalny bukmacher w Polsce?

Licencję Ministra Finansów mogą otrzymać jedynie spółki zarejestrowane w Polsce i posiadające odpowiednio wysoki kapitał początkowy. Serwisy legalnych bukmacherów są rejestrowane na polskich domenach zakończonych rozszerzeniem „.pl”. Po otrzymaniu licencji, legalny bukmacher musi sprostać wielu obowiązkom narzuconym przez ustawę hazardową. Do najważniejszych z nich należy przestrzeganie zasad odpowiedzialnej gry, przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy, weryfikowanie tożsamości swoich klientów, a także regulowanie podatków od zakładów bukmacherskich. 

Gdzie znajdziemy aktualną listę legalnych bukmacherów?

Na rynku legalnych bukmacherów w Polsce zachodzą w ostatnich latach dynamiczne zmiany. O ile pod koniec 2016 roku mogliśmy korzystać z usług siedmiu serwisów, o tyle dziś już piętnaście podmiotów posiada licencję uprawniającą do przyjmowania zakładów wzajemnych przez Internet. W serwisie Zapytajbukmachera.pl znajdziemy listę legalnych bukmacherów dysponujących licencją Ministerstwa Finansów. Lista jest na bieżąco wydłużana o nowych operatorów, którzy uzyskają taką zgodę. W branżowych doniesień wynika, że coraz więcej zagranicznych firm planuje otwarcie swojej siedziby w Polsce i uzyskanie licencji uprawniającej do działania na polskim rynku. 

Uważajmy na zagraniczne serwisy bukmacherskie bez licencji

W roku 2017 wprowadzono Rejestr Stron Blokowanych, który miał zablokować dostęp do zagranicznych bukmacherów działających bez licencji. Niestety, wiele zagranicznych podmiotów nie akceptuje polskiej ustawy hazardowej i robi wszystko, aby ominąć rejestr. W rezultacie, gracze wciąż mogą trafić na polskojęzyczne serwisy bukmacherskie obsługujące polską walutę. Pamiętajmy, że takie serwisy wciąż mogą obsługiwać Polaków znajdujących się poza terytorium swojego kraju. Będąc w Polsce musimy jednak weryfikować legalność bukmachera online. Najszybszym sposobem jest sprawdzenie domeny oraz listy legalnych bukmacherów.

Czym kierować się przy wyborze legalnego serwisu bukmacherskiego?

Duża liczba legalnych bukmacherów sprawia, że niełatwo jest wybrać jeden serwis. Jest to problem zwłaszcza dla graczy, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w świecie zakładów online. Pod uwagę warto wziąć takie czynniki jak: oferta na interesujące nas wydarzenia sportowe, dostępny bonus powitalny i promocje, a także udogodnienia, takie jak chociażby aplikacja mobilna. Na stronie Zapytajbukmachera.pl znajdziemy również ranking legalnych bukmacherów online, który może okazać się dużym udogodnieniem dla graczy. 

5 / 5. Ocen: 1

Poprzedni artykułNajlepsze okazje do zakładów na lato 2021
Następny artykułZakłady bukmacherskie – co warto wiedzieć na ich temat?