Polski rynek bukmacherski już od ponad 20 lat prężnie działa. Z roku na rok profesjonalizm zakładów bukmacherskich jest coraz to lepszy i na ten moment stoi na bardzo wysokim poziomie. Jednak do 2017 roku było nieco inaczej. W Polsce każdy bukmacher, który w dowolnym miejscu na Ziemi był zarejestrowany jako firma, która może organizować tego typu obstawianie miała na nasz rynek wstęp. Z tego względu bardzo popularne stało się u nas obstawianie internetowe. Było to o wiele prostsze i szybsze niż wizyty u bukmacherów stacjonarnych, a te firmy, które miały swoje domeny w Internecie mocno odstawały od tych zagranicznych. I właśnie dlatego tacy bukmacherzy online jak bet-at-home, Bet365, czy Bwin cieszyły się u nas ogromną popularnością. Wszystko zmieniło się jednak w 2017 roku, kiedy w życie weszła bardziej restrykcyjna, znowelizowana Ustawa Hazardowa. Co ona wniosła i dlaczego jest tak ważna – o tym za moment. Dzisiaj jednak skupimy się na jednym z podmiotów bukmacherskich – a mianowicie Premiumbull. Czym jest, skąd pochodzi i przede wszystkim, czy jest legalna? To wszystko za moment.

Premiumbull – legalny czy nie?
Premiumbull – legalny czy nie? Który w Polsce najlepszy bukmacher?

Ustawa Hazardowa z 2017 roku a Premiumbull?

Wszystko tak naprawdę zmieniła Ustawa Hazardowa, która weszła w życie w 2017 roku. Uregulowała ona każdy aspekt gier hazardowych, jasno określając, kiedy bukmacher będzie uznawany za firmę legalną, a kiedy będzie działał niezgodnie z prawem. Aby móc organizować zakłady bukmacherskie, firmy te musiały otrzymał licencję, która wydawana jest przez odpowiednią osobę z Ministerstwa Finansów. W ustawie określono wiele wymogów, które trzeba spełnić, aby móc się o takie pozwolenie ubiegać. Warto zaznaczyć, że są one bardzo restrykcyjne i trzeba naprawdę się postarać i dopiąć wszystko na ostatni guzik, aby ministerstw zgodziło się na działanie danego bukmachera. Głównym założeniem są kwestie podatkowo – finansowe. Każda z firm bukmacherskich musi być zarejestrowana na terenie naszego kraju, a także – co najważniejsze – odprowadzać u nas podatki i się rozliczać. To samo dotyczy każdego postawionego kuponu przez typerów.

Muszą być one w odpowiedni i wynikający z ustawy sposób, zgodny z prawem. Z kwestii technicznych, co jest tak naprawdę logiczne – strona internetowa bukmachera musi być w języku polskim, a także platforma musi być stworzona na domenie z końcówką „pl”. Oczywiście to nie wszystko, mamy jeszcze kwestie związane z weryfikacją graczy, kapitału i innych tego typu spraw, o których możemy się dowiedzieć odwiedzając stronę rządową. Jeśli dana firma, która organizowała zakłady przed 2017 roku nie zgłosiła się do Ministerstwa Finansów i nie rozpoczęła procesu otrzymania licencji, od razu była uznawana za nielegalną i musiała zniknąć z naszego rynku.

darmowy bonus w sts na 2020
Polski bukmacher STS – Kod promocyjny na bonus 29 PLN bez depozytu

Co to takiego Premiumbull? Czy można obstawiać tam legalnie?

Dzisiaj zajmujemy się stricte bukmacherem Premiumbull. Na temat tej strony za wiele nie wiemy, ponieważ jest ona dość nowym tworem. Na pewno zajmuje się organizowaniem zakładów bukmacherskich, ale gdy spróbujemy wejść na ich stronę internetową, to możemy się nieco zdziwić. Nie ma na niej – jak to zwykle u bukmacherów – zachęcających sloganów, bijących po oczach promocjach, czy znanych osób, które wizerunkowo wspierają takie strony. Widzimy tylko jedno okienko z możliwością wyboru odpowiedniego języka, w jakim mają być przekazywane treści, a także miejsce na zalogowanie się. Reszta strony przedstawia ciemnia ze schodami, która wygląda jak wejście do jakiegoś tajemniczego miejsca. I czymś takim właśnie jest Premiumbull. Nie mamy żadnych możliwości zarejestrowania się, jest szansa tylko na wpisanie loginu i hasła. Nie wiemy tak naprawdę, do czego się logujemy, a dzięki temu powinna nam się zapalić już lampka, że coś może być nie tak.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Skąd wywodzi się Premiumbull?

Nieoficjalnie mówi się, że Premiumbull jest po prostu dodatkową platformą stworzoną przez nielegalnego już w naszym kraju, lecz bardzo znanego szerszemu gronu typerów Bwina. Podobno założył on najpierw stronę Premium.com. To była alternatywa dla nielegalnego Bwina, jednak strona Premium.com szybko zamieniła się właśnie w Premiumbull. Niestety, jak już pewnie się domyślacie, żadna z przedstawionych wyżej firm nie jest w naszym kraju legalna. Nie posiadają oni żadnych licencji, a próbują po prostu oszukać polskich graczy, dając im możliwość obstawiania w języku polskim, co może u niektórych wywołać mylne zdanie, że jest ona legalna. Niestety sprytny plan Bwina nie wypalił i bardzo szybko odpowiednie organy znalazły najpierw jedną, a potem współczesną już stronę, czyli Premiumbull.

Na ten moment żadna osoba przebywająca na terenie Polski nie ma szans typować u tego bukmachera. Ustawa pozwala zablokować takie strony przez Ministerstwo Finansów, oczywiście na terenie naszego kraju. Jeśli nie jesteście pewni, czy dana strona bukmacherska, czy kasyno internetowe jest legalne, czy nie, to warto wejść również na stronę rządową, pod dość długą i trudną do zapamiętania nazwą – Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą. W tym miejscu na ten moment jest już ponad 8.5 tysiąca nielegalnych stron, które po 2017 roku dalej prowadziły działalność hazardową na terenie Polski bez jakiejkolwiek licencji.

Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback3500 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet

PremiumBull to jeden z wielu bukmacherów, którzy oferują zakłady sportowe w internecie. Według informacji na ich stronie internetowej, PremiumBull oferuje swoim klientom zakłady na wiele różnych dyscyplin sportowych, w tym piłkę nożną, koszykówkę, tenis, hokej na lodzie i wiele innych.

PremiumBull stawia na przejrzystość i wygodę swoich klientów, dlatego oferuje łatwą w użyciu platformę do obstawiania, która jest dostępna zarówno na komputerze, jak i na urządzeniach mobilnych. Ponadto, PremiumBull oferuje również różne bonusy i promocje dla nowych i stałych klientów.

Jednakże, jak w przypadku każdego bukmachera, warto zawsze dokładnie zapoznać się z regulaminem oraz zasadami obstawiania, aby uniknąć nieporozumień i nieprzyjemnych niespodzianek.

Czy coś grozi graczom za obstawianie u nielegalnych bukmacherów?

Takich stron jak chociażby Premiumbull powstaje tak naprawdę na pęczki, z miesiąca na miesiąc. Dlatego osoby zajmujące się tym w Ministerstwie Finansów mogą nie nadążyć z blokowaniem takich stron, lub po prostu wszystkich nie wyłapią. Z tego korzystają gracze w naszym kraju, którzy logują się u tego typu „bukmacherów” i obstawiają właśnie u nich. Czy coś im z tego tytułu grozi? Owszem, a co więcej można nabawić się sporych problemów. Jeśli zostaniemy złapani na obstawianiu w nielegalnych źródłach, to przede wszystkim musimy całą zarobioną kwotę przekazać państwu. Jednak to  nie koniec. Grozi również kara pieniężna równa nawet 720 stawek dziennych. Jedna taka stawka – w zależności od zarobków – różni się. Najniższa wynosi około 67 złotych, co już przy 720 stawkach daje prawie 50 tysięcy złotych, a to już wysoka kwota.

Gdy będzie to kolejne nasz wykroczenie finansowe i zgarniemy naprawdę dużą sumę pieniędzy, to możemy spodziewać się nawet bezwzględnego pozbawienia wolności do lat trzech. Właśnie z tych  trzech powodów bylibyśmy jednak za tym, aby obstawiać u legalnych bukmacherów w naszym kraju. Z drugiej strony bardzo dziwimy się typerom, którzy korzystają z takich stron. Na naszym rynku mamy naprawdę sporo – bo aż 17. legalnych bukmacherów, którzy mogą pochwalić się świetnymi ofertami, nawet na tle europejskich gigantów bukmacherskich. Posiadają oni świetne promocje i bonusy, ale także ofertę i transmisje spotkań na żywo. Czego chcieć więcej?

Czy jest szansa, aby Premiumbull stał się kolejnym legalnym bukmacherem w naszym kraju?

Betsson - kolejny nielegalny bukmacher w Polsce
Betsson – kolejny nielegalny bukmacher w Polsce

Na ten moment nic o tym nie wiadomo. Jeśli któraś z firm miałaby wejść na nasz rynek, to raczej domyślamy się, że nie Premiumbull, a sam Bwin. Jednak patrząc na to, jak chciał dalej organizować on zakłady bukmacherskie w naszym kraju, to raczej się na to nie zapowiada. Polski rynek bukmacherski jest tak duży, a na dodatek stale się powiększa, że gdyby naprawdę spróbowali swoich sił jako legalny bukmacher, to na pewno mieliby oni rzeszę typerów z Polski w swoich szeregach. Niestety próbowali oni pozostać na rynku bez wszelkich wymogów, co doprowadziło do wielu negatywnych opinii w środowisku bukmacherskim. Mogliby spojrzeć na przykład Betclica, który również w 2017 roku musiał zniknąć z polskiego rynku, ponieważ nie spełniał on warunków licencyjnych. Przez niespełna dwa lata udało im się takowe pozwolenie otrzymać i od kwietnia 2019 roku działa on w 100% legalnie. Dzięki swoim działaniom zyskali ogromną liczbę graczy, i już można ich stawiać w jednej  linii z najlepszymi polskimi bukmacherami.

Polecamy korzystanie z usług polskich bukmacherów

Podkreślamy to po raz kolejny – korzystajmy z polskich, legalnych stron bukmacherskich. Przedstawimy tutaj bardzo skrótowe opisy kilku bukmacherów wartych uwagi, którzy na pewno nie odstają od światowych bukmacherów.

Na początek spójrzmy na STS, który jest pierwszoplanową postacią w Polsce. W swojej ofercie ma ponad 30 dyscyplin sportowych, ponad 10 gier e-sportowych, a także zupełną nowość w Polsce, czyli Betgames. Do tego dochodzą świetne bonusy bez depozytu, transmisje z najważniejszych wydarzeń sportowych, a także świetny system wpłat i wypłat, które dochodzą na nasze konto bankowe w maksymalnie 15 minut.

Na uwagę zasługuje także Fortuna, która posiada podobną ofertę dyscyplin sportowych, a do tego może pochwalić się klubem Fortuna Plus, która jest swego rodzaju systemem lojalnościowym i za każdy postawiony i tym bardziej – wygrany kupon otrzymujemy odpowiednią liczbę punktów. Możemy je później wymieniać na dodatkowe bonusy, podwyższenie kursów, czy po prostu na kolejne zakłady. Poza tym Strefa Typera, która jest swego rodzaju czatem dla wszystkich graczy. Dzielą się tam oni swoimi typami, a także spostrzeżeniami na dane zdarzenia. Idealne miejsce do czerpania inspiracji.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Betclic, o którym wcześniej już wspomnieliśmy, ze względu na jego historię ze zniknięciem z rynku i wielkim powrotem, również może pochwalić się ciekawą ofertą. Posiadają oni najwyższy zakład bez ryzyka na rynku, świetne promocje typu  „multi+” i „boost”, a poza tym wiele transmisji ze spotkań wielu dyscyplin sportowych.

Dużą popularność w ostatnim czasie zyskał także legalny bukmacher GoBet. Znajdziemy jego pełną ofertę pod adresem www.GoPlusBet.pl. Na dobry początek z kodem „BETONLINE” proponuje nowym graczom nawet 1030 PLN zakładu bez ryzyka!

Ze względu na te wszystkie aspekty, każdy, kto zastanawia się, gdzie założyć konto, powinien zdecydować się na któregoś z legalnych polskich bukmacherów. Nasz rynek jest tak różnorodny, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nie ma mowy, że chociażby jedna z 17 ofert nie przypasowałaby nawet tym najbardziej wybrednym. Takie strony jak Premiumbull są pewnie ciekawe, także ze względu na to, że jest to zakazane, a wiadomo, że to powoduje dodatkowy dreszczyk emocji i jeszcze wyższa adrenalinę. Jednak gdy spojrzymy racjonalnie, to na dłuższą metę się to nie opłaca. Przez swoje nielegalne działanie są oni już poza naszym rynkiem, a gdyby spróbowali działać legalnie, to kto wie. Tego niestety się nie dowiemy i dopisujemy Premiumbull do bukmacherów działających poza naszym prawem.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Totolotek zezwolenie MF nr. AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. LV BET zezwolenie MF nr. PS4.6831.9.2016.EQK. Milenium zezwolenie MF nr. SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599. eToto zezwolenie MF nr. AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Forbet zezwolenie MF nr. PS4.6831.10.2016. STS zezwolenie MF nr. SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. TotalBET zezwolenie MF nr. PS4.6831.15.2017. Cherry Online zezwolenie MF nr. PS4.6831.26.2017. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017.  BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. Superbet zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.

5 / 5. Ocen: 5

Poprzedni artykułBetclic vs Totalbet – który bukmacher jest lepszy? Opinie graczy
Następny artykułBetgames STS bonus bez depozytu 2023. Jak dostać kasę na start?
Uwielbiam zajmować się analizą meczów oraz szukać ciekawych systemów oraz bonusów bukmacherskich. Zajmuję się tematyką obstawiania meczów od kilku lat. Do tej pory moja największa pojedyncza wygrana to 25.000 złotych.