Ambitnie podchodzisz do obstawiania w zakładach bukmacherskich? Masz świadomość tego, że dzięki tej dziedzinie możesz zarabiać pieniądze? Nierzadko bardzo duże? Druga strona tego medalu jest taka, że to wcale nie jest takie proste… Okazuje się, że do wygrywania są potrzebne nie tylko odpowiednie umiejętności. Sporą rolę odgrywa także nasza psychika.

strach przed porażka u bukmachera
Strach przed przegraną u bukmachera – jak wpływa na naszą grę?

Gramy u bukmachera zbyt zachowawczo

Nierzadko jest tak, że dany gracz typuje sobie najpierw wyniki „na sucho”. Jeśli nie odczuwa żadnej presji, to jest w stanie przewidywać nie tylko wygrane faworytów, lecz także rozmaite niespodzianki. A jak wiadomo, na takich można najwięcej zarabiać w zakładach bukmacherskich. Osoby, którym dobrze idzie, zastanawiają się nad wyborem firmy bukmacherskiej, a takich nie brakuje, gdyż nowi bukmacherzy co chwilę pojawiają się na rynku. Zakładają konta, wpłacają pieniądze oraz zaczynają grać. Już za prawdziwe stawki. Szybko okazuje się, że przeskok jest spory. Typowanie „na sucho”, a gra za prawdziwe pieniądze to dwie zupełnie inne bajki.

Nierzadko jest tak, że gracze odczuwają spory strach przed porażką. Nie chcą stracić pieniędzy, na które długo i ciężko pracowali. Mają świadomość, że mogą wygrać, ale te negatywne emocje biorą górę. Nie wspominamy zaś o tej sprawie przypadkowo. Wszak przez to gra jest zdecydowanie inna. M.in. typerzy (zdominowani przez te negatywne emocje) zaczynają obstawiać dość zachowawczo. Np. grają kurs 1,50 zamiast 2.00 itd. W ich głowie jest bowiem przekonanie, że dzięki temu mają mniejsze szanse na porażkę. Taka postawa nie jest jednak dobra. W ten sposób gracze chcą przede wszystkim nie przegrać (a nie wygrać). To zaś spora różnica. Paradoksalnie na takim podejściu w dłuższej perspektywie się traci. Jeśli możesz bowiem zagrać kurs 2.00 na faworyta, to warto to zrobić. Szczególnie jak z analizy wychodzi Ci, że praktycznie wszystko wskazuje na triumf danego klubu.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Jeśli z obawy przed porażką odpuścisz ten typ, to możesz sporo stracić. Nie tylko chodzi o pieniądze, ale także o pewność siebie, która przez takie obawy będzie systematycznie rujnowana. W bukmacherce nie możesz „bać się własnego cienia”. Oczywiście, pokora także jest szalenie istotna. Warto to jednak odpowiednio wypośrodkować. Jeśli wajcha będzie zbyt blisko jednego lub drugiego kierunku, to nie wróży to nic dobrego.

Obstawiamy w zakładach bukmacherskich za niższe stawki

Każdy typer powinien mieć plan na grę. Jeśli grasz tylko dla zabawy i w sumie nie za bardzo Cię interesuje, czy wygrasz 10 PLN, czy je stracisz, to ewentualnie możesz sobie ten punkt odpuścić. Jeśli jednak zakłady bukmacherskie to dla Ciebie nie tylko zabawa, ale także możliwość pomnażania stanu własnego konta, to wówczas o tej kwestii nie możesz zapominać. Czasami jest tak, że typer ustala sobie, iż będzie grał płaską stawką (np. za 20 PLN). Strach przed porażką powoduje jednak, że te plany szybko się zmieniają. To fatalne podejście. Jeśli bowiem masz przemyślany plan na grę, to nie możesz go zmieniać po pierwszym niepowodzeniu.

superbet polska online
Nowe promocje i bonusy w Superbet online z kodem: BETONLINE

W końcu były jakieś argumenty, by zdecydować się na taki, a nie inny, model obstawiania, prawda? Czasami jest zaś tak, że pod wpływem porażki typerzy szybko porzucają swoje wcześniejsze postanowienia. Np. zmniejszają stawki, ponieważ obawiają się kolejnych strat. Oczywiście, nie chodzi tutaj o to, by grać za bardzo duże sumy. Jeśli jednak zakładasz typowanie za kilka procent z posiadanego kapitału, to jest to dobre podejście. Nie powinno się rezygnować z tych planów po pierwszym niepowodzeniu; w obawie przed kolejnymi porażkami.

Analizowanie trwa bardzo długo

W jaki jeszcze inny sposób objawia się to, że dany gracz zbyt mocno obawia się porażek? Negatywne emocje to nigdy nie jest dobry doradca. Dlatego na zakładach bukmacherskich zarabia stosunkowo wąska grupa ludzi. Jeśli takich na co dzień nie znacie, to zachęcamy do przeczytania wywiadów z zawodowymi typerami. Aby odnieść sukces, nie możesz bazować tylko na wiedzy teoretycznej i praktycznej. Liczy się także podejście mentalne. Często osoby początkujące nie do końca wierzą we własne umiejętności. Przez to np. analiza konkretnego wydarzenia trwa bardzo długo. Nie da się ukryć, że bez tego trudno jest systematycznie wygrywać pieniądze w podmiotach bukmacherskich jak STS czy Betclic. Jasna sprawa. Nie można jednak brać sobie tego zbyt mocno do serca.

Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback3500 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet

Rzadko jest tak, by dosłownie wszystkie argumenty przemawiały za gospodarzami albo gośćmi konkretnego spotkania. Zawsze są jakieś wątpliwości. Nie powinno się jednak szukać „dziury w całym”. Liczy się bowiem to, by kluczowe argumenty przemawiały za danym teamem. Musisz też nauczyć się porównywać kursy oraz stopień ryzyka. Jeśli ktoś obawia się zbyt mocno porażki, to trudno jest mu zdecydować się na jakiś typ. Jego analizy są bardzo długie, a nierzadko po drodze są odrzucane naprawdę sensowne typy bukmacherskie.

Jak można sobie z tym poradzić?

Przede wszystkim nie wpłacaj do firm bukmacherskich zbyt wiele pieniędzy. Graj za tyle, ile ewentualnie możesz stracić. Dzięki temu będzie Ci się typowało o wiele swobodniej. Zaplanuj swoją grę i się tego trzymaj. Nie zmieniaj taktyki np. po pierwszym przegranym kuponie.

5 / 5. Ocen: 2

Poprzedni artykułKody promocyjne – który bukmacher oferuje ich najwięcej?
Następny artykułPrzestrzegamy przed bukmacherem 1xbet!