Pomimo wprowadzenia w 2017 roku nowelizacji Ustawy Hazardowej, która dla wielu firm działających w dziedzinie hazardu, w tym również bukmacherów, okazała się praktycznie zgubna, wielu operatorom bukmacherskim udało się pozyskać licencję ze strony Ministerstwa Finansów, zgodnie z ową ustawą konieczną do świadczenia usług w obrębie zakładów wzajemnych. Choć firm zostało stosunkowo niewiele (w porównaniu do sytuacji rynkowej sprzed 2017 roku), w żaden sposób nie wpłynęło to negatywnie na konkurencję między nimi. Wręcz przeciwnie – nawet ją zaostrzyło. W całej sytuacji na rynku bukmacherskim dobrze odnalazła się Fortuna, w której serwisie internetowym znalazło się miejsce dla kilku niedostępnych nigdzie indziej funkcjonalności. Jedną z nich opiszemy w tym krótkim poradniku.

strefa typera fortuna forum
Strefa Typera w Fortunie – forum dla graczy

Fortuna – czy to legalny bukmacher?

Fortuna swoją działalność na polskim rynku rozpoczęła już w 1996 roku, początkowo pod nazwą Profesjonał Sp. z o.o. Na samym początku swojego istnienia usługi oferowała wyłącznie stacjonarnie – dopiero 23 stycznia 2012 roku otrzymała pozwolenie ze strony Ministerstwa Finansów na prowadzenie działalności również za pośrednictwem Internetu. Wraz z nowelizacją ustawy hazardowej z 2017 roku, nakładającą na operatorów internetowych wymaganie owej licencji, Fortuna zachowała swoje pozwolenie. Można więc śmiało i bez żadnego wahania stwierdzić, że działa ona na terenie Polski w pełni legalnie.

Strefa Typera u bukmachera Fortuna – czym jest i jak z niej korzystać?

Strefa Typera jest czymś bardzo innowacyjnym w świecie bukmacherskim, bo dającym użytkownikom możliwość integracji ze sobą, a zatem toczenia rozmów ściśle związanych z zakładami. W chwili obecnej na stronie www.eFortuna.pl oferuje opcję forum dyskusyjnego, na łamach którego osoby obstawiające mogą komunikować się ze sobą na wszystkie tematy, o których mają ochotę rozmawiać, a które mają ścisły związek z działalnością prowadzoną przez Fortunę.

Bardzo dobrze przedstawia się opcja dzielenia się swoimi kuponami z innymi członkami społeczności. W ten sposób możemy nie tylko pokazywać własne kupony, ale też chwalić się swoimi wygranymi czy też poddawać analizie społeczności przegrane. Otwiera to również swoistą furtkę do rywalizacji, gdyż możliwe jest opublikowanie jeszcze nierozstrzygniętych kuponów – jeżeli ktoś podejmie wyzwanie, w odpowiedzi może przedstawić swoje typy. Oczywiście wszystkie rozmowy na forum, które przybrało swoistą formę czatu są objęte regulaminem, którego przestrzeganie jest absolutnie konieczne, a którego główne punkty wskazujemy poniżej. Warto też wspomnieć o możliwości filtrowania wszystkich wpisów w Strefie Typera i pokazania tylko tych związanych z zakładami LIVE, wyłącznie te zawierające kupony, albo też takie, które zostały umiejscowione pod gorącymi zapowiedziami spotkań.

Co ważne, Strefa Typera w Fortunie jest naprawdę żywa i ludzie po prostu z niej korzystają – można z niej wynieść dużo cennych lekcji, zwłaszcza obserwując wygrane kupony innych obstawiających. Nic nie stoi również na przeszkodzie w tym, by podpytać się ich na temat taktyki obstawiania, tego, co skłoniło ich ku dokonaniu takiego, a nie innego typu czy po prostu pogratulowania sowitej wygranej.

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Aby podzielić się własnym linkiem do kuponu zakupionego przez nas, musimy otworzyć jego podgląd, a następnie kliknąć na przycisk „Udostępnij w Strefie Typera”. W polu wiadomości automatycznie wklei się link, a my będziemy mogli podać jego opis – dowolny, taki, jaki chcemy. Wystarczy wysłać, a ten pojawi się na stronie Strefy.

Najważniejsze warunki uczestnictwa w Strefie Typera u bukmachera Fortuna

Absolutnie podstawową zasadą jest to, aby nie naruszać przepisów prawa obowiązujących na terytorium Polski. Wrzucane przez nas treści nie mogą w żaden sposób obrażać kogokolwiek i czegokolwiek, a także być wulgarne czy też zawierać wszelkiego rodzaju przejawów dyskryminacji (jakiejkolwiek – płci, rasy, narodowości, języka, religii i innych). Co bardzo ważne, nie mogą zawierać treści reklamowych, niezależnie od tego, czy reklama powiązana byłaby z branżą, czy też nie. Nie możemy też w żaden sposób sugerować przynależenia do kadry pracowniczej Fortuny. Zabronione jest także proszenie o pomoc finansową oraz podawanie numeru rachunku bankowego – nawet jeśli ten należy do nas. 

W najpoważniejszych przypadkach Fortuna może wyłączyć danemu użytkownikowi możliwość udziału w dyskusji na łamach Strefy Typera – należy też pamiętać, że nie stanowi ona formy dyskusji z administracją operatora. Wszelkiego rodzaju reklamacje należy więc kierować przez inne kanały kontaktu z nim.

Przegląd oferty bukmachera Fortuna

Fortuna jest bukmacherem działającym na rynku już na tyle długo, że posiada naprawdę bardzo rozbudowaną ofertę zarówno jeżeli chodzi o najbardziej klasyczne zakłady bukmacherskie (te, w których obstawia się wynik spotkania jeszcze przed jego rozpoczęciem), jak i zakłady live, czyli takie, w których obstawiania dokonuje się na bieżąco, w trakcie trwania spotkania. O wszystkich tych spotkaniach można oczywiście dyskutować w Strefie Typera, która jest najchętniej wykorzystywana przez ludzi obstawiających spotkania „na żywo” – to one wywołują najwięcej emocji, którymi z kolei ludzie lubią się dzielić właśnie na łamach Strefy.

Oferta bukmachera Fortuna obejmuje również tak zwane wirtualne sporty, a zatem takie, za których przebieg odpowiedzialny jest algorytm. Znaleźć pośród nich można całe wirtualne ligi, a cała funkcjonalność stanowi świetną alternatywę dla klasycznych zakładów – zwłaszcza, że spotkania dostępne w jej obrębie są rozgrywane znacznie częściej, a zatem okazji na zarobek jest też więcej.

Fortuna do skorzystania z jej usług zachęca nie tylko Strefą Typera i bardzo szeroką i rozległą ofertą, ale też specjalnymi bonusami, w szczególności tymi powitalnymi. W ich ramach daje aż 100 złotych cashbacku dla pierwszego zakładu – jeżeli postawimy 100 zł na wybrane spotkanie, a nasz kupon okaże się przegranym, odzyskamy nasze pieniądze. Promocja ta współgra z bonusem powitalnym podwajającym depozyt aż do 1000 złotych, ale wymagającym jego kilkukrotnego obrotu.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1640 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetBETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Jedną z ciekawszych opcji na łamach Fortuny, a w dodatku również ekskluzywnych dla niej, bo niedostępnych u żadnego innego bukmachera jest Fortuna Klub Plus. Jest to pewnego rodzaju program lojalnościowy, w którym za każdy postawiony zakład otrzymuje się punkty – dokładnie 1 punkt za każde 2 złote. Te są przyznawane na specjalne konto, a następnie mogą zostać spożytkowane między innymi na specjalne bonusy dostępne w katalogu, bonusy kursowe (podnoszenie kursów na wybrane spotkania) oraz darmowe zakłady (tak zwane freebety). Co ważne, już za samą rejestrację w klubie dostajemy bogaty pakiet punktów, które możemy albo od razu spożytkować, albo zachować na później. Nie musimy się przy tym martwić – punkty nigdy nie wygasają i nie są odejmowane od konta wraz z końcem roku kalendarzowego. Dodatkowo należy pamiętać, że istnieje możliwość pozyskiwania ich również w fizyczny sposób – w punktach stacjonarnych tego bukmachera (jest ich bardzo dużo). Wraz ze zgłoszeniem się do klubu na nasz adres korespondencyjny (który podaliśmy w chwili zakładania konta) zostaje wysłana specjalna karta, którą okazujemy przy składaniu zakładu właśnie w punkcie.

Jak zarejestrować się u legalnego bukmachera Fortuna?

Rejestracja u bukmachera Fortuna nie jest trudnym procesem i sprowadza się do wypełnienia jednego formularza. Musimy w nim podać między innymi nasze imię i nazwisko, ale też adres zamieszkania, e-mail, telefon komórkowy i PESEL. Konieczne też jest podanie PINu, czyli krótkiego numeru, za pośrednictwem którego będziemy identyfikowani w punktach stacjonarnych. Jeżeli posiadamy kod promocyjny (aktualny to: BETONLINE), jest to jedyny moment, w którym będziemy w stanie go użyć na stronie www.eFortuna.pl – później takie coś będzie niemożliwe, a ewentualne bonusy możliwe do pozyskania za jego pośrednictwem po prostu przepadną. Upewnijmy się, że zaznaczyliśmy opcję z otrzymaniem bonusu powitalnego – jest on przeznaczony wyłącznie dla nowych użytkowników i stanowi integralną część oferty tego bukmachera.

legalny poker online w polsce za darmo
Darmowy poker online w Polsce z bonusem bez depozytu

Na podaniu wszystkich wspomnianych powyżej danych rejestracja u bukmachera może się zakończyć – poskutkuje to jednak założenie tak zwanego konta tymczasowego, na którym można się zalogować i zrobić pierwszy depozyt, ale które posiada sporo ograniczeń, w tym między innymi niemożliwość wypłacania zgromadzonych środków na swoje konto bankowe. Ograniczenia dotyczą również maksymalnej kwoty sumarycznej, którą możemy wydać na zakłady i są dość dotkliwe, zwłaszcza dla tych, którzy lubią obstawiać za większe pieniąze. Możemy jednak od razu przystąpić do pełnej weryfikacji konta – ta jednak będzie wymagać od nas przesłania fotokopii dowodu osobistego, z którą skonfrontowane zostaną wpisane przez nas dane. Ma to na celu nie tylko potwierdzenie ich prawdziwości, ale też tego, że jesteśmy pełnoletni (jest to wymóg, jeżeli chodzi o wszelkiego rodzaju hazard). Tuż poi tym nasze konto stanie się tym stałym, pozbawionym jakichkolwiek ograniczeń. Pamiętajmy też, że jeśli zdecydujemy się na pozostanie przy koncie tymczasowym i tak będziemy musieli przekształcić je na stałe. Fortuna daje na to dokładnie 28 dni.

Strefa typera w Fortunie – czy warto tam być?

Fortuna jest obecnie jednym z najbardziej zaufanych operatorów bukmacherskich w Polsce. Na jej popularność w naszym kraju składa się jednak nie tylko jej staż i obecność zarówno na stacjonarnym, jak i internetowym rynku, ale też bogactwo innowacyjnych funkcji, które choć są jeszcze w momencie rozwojowym, dobrze wróżą temu bukmacherowi na przyszłość. Jedną z tych funkcji zdecydowanie jest Strefa Typera, która zbiera wszystkich obstawiających w jedną zżytą społeczność. Co najważniejsze, nigdzie indziej w Polsce nie sposób uświadczyć takiego elementu. Jeżeli jesteśmy zainteresowani zobaczeniem, o co w tym naprawdę chodzi, a nasze zakłady lubimy ubarwić nutką rywalizacji z innymi czy też chwaleniem się sukcesami i szukaniem przyczyn porażek, jest to opcja idealna dla nas. Zwłaszcza, że Fortuna jest bukmacherem w pełni legalnym oraz przystępnym, również dla nowych graczy.

5 / 5. Ocen: 4

Poprzedni artykułSTS z bonusem bez ryzyka. Kod promocyjny „BETONLINE”!
Następny artykułNowi legalni bukmacherzy 2022