Zakłady bukmacherskie online to coś, co staje się obiektem zainteresowania coraz większej liczby ludzi – zwykle spragnionych dodatkowych emocji kibiców lub też osób skuszonych wysokimi wygranymi. Bardzo często pierwszy kontakt z nimi to błądzenie po omacku. Nie powinno tak być – zwłaszcza, że istnieje wiele rzeczy, które warto by wiedzieć zanim tak właściwie podejmie się tychże zakładów. W tym wpisie postaramy się nakreślić większość z tych najciekawszych i zasługujących na największą uwagę. Skupimy się przy tym na faktach, które trzeba znać lub które po prostu warto wiedzieć.

Zakłady bukmacherskie online - co warto wiedzieć na ich temat
Zakłady bukmacherskie – co warto wiedzieć na ich temat?

1. Bukmacherzy swoją ofertę kierują wyłącznie do osób pełnoletnich

Jeżeli nie posiadamy ukończonych osiemnastu lat, nie mamy czego u nich szukać. Zakłady bukmacherskie to hazard, a ten już od stuleci jest uważany za taki przeznaczony wyłącznie dla dorosłych. Dziś jest to też regulowane prawnie.

2. Na bukmacherach ciąży obowiązek legitymowania klientów

To bukmacherzy muszą dbać o to, by użytkownicy korzystający z ich usług byli pełnoletni. W przeciwnym wypadku konsekwencjami obarczani są nie tylko niepełnoletni hazardziści, ale i właśnie operatorzy zakładów wzajemnych. Stąd też obowiązek legitymowania, który tyczy się zarówno serwisów internetowych polskich bukmacherów, jak i ich punktów stacjonarnych (choć w tym drugim przypadku jest to zdecydowanie łatwiejsze).

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

3. Weryfikacja konta u bukmachera odbywa się poprzez przesłanie skanu dowodu

Korzystając z bukmacherskiego serwisu internetowego po jakimś czasie zostaniemy poproszeni o przesłanie skanu lub zdjęcia dowodu osobistego (lub, jeśli nie jesteśmy z Polski, paszportu). Jest to standardowa procedura związana z wyżej wspomnianym legitymowaniem. Bukmacher sprawdza za jej pośrednictwem:

  • naszą pełnoletniość,
  • zgodność danych z dowodu z tymi wprowadzonymi w serwisie internetowym,
  • fakt posiadania zaledwie jednego konta w jego serwisie (tylko jedno jest dopuszczalne),
  • naszą karalność i wiarygodność.

4. Nie można mieć kilku kont u jednego bukmachera

Każdy polski bukmacher pozwala na posiadanie zaledwie jednego konta w obrębie jego serwisu internetowego. Jest to zresztą logiczne, gdyż inna sytuacja mogłaby prowadzić do nadużyć (głównie tych związanych z kilkukrotnym sięganiem po bonus powitalny). Można mieć za to konta u różnych bukmacherów – nawet u każdego z nich. Kilka kont jest zresztą polecane, bo daje więcej możliwości związanych z codziennym obstawianiem.

ewinner najlepsi bukmacherzy
Bukmacher internetowy eWinner – kod promocyjny na bonus

5. Legalny bukmacher to tylko ten z licencją

Od czasu wejścia w życie nowelizacji ustawy hazardowej w 2017 roku wyłącznie najlepsi bukmacherzy posiadający oficjalną licencję Ministerstwa Finansów są uprawnieni do świadczenia swoich usług w branży zakładów wzajemnych. Oznacza to, że typowanie u jakichkolwiek innych operatorów grozi konsekwencjami natury prawnej i finansowej. Domeny internetowe nielegalnych bukmacherów są na bieżąco blokowane przez polski rząd – zawsze jednak znajdują sposób na to, by trafić do polskiego klienta. Nie ma co jednak ryzykować. Zwłaszcza, że wcale nie przedstawiają oferty nader ciekawej i „wartej grzechu”.

Warto wiedzieć: listę legalnych bukmacherów znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej Ministerstwa Finansów.

6. Bonusy bukmacherskie przyznają nam środki na specjalne konto bonusowe

Środki przyznawane przez największe bonusy bukmacherskie jak w STS bonus bez depozytu nie trafiają na saldo główne, lecz na specjalne, bonusowe. Nie mogą zostać z niego wypłacone do momentu, w którym nie zostaną spełnione wymagania związane z ich obróceniem (wydaniem ich określoną liczbę razy). To standardowa procedura, obecna u większości operatorów i oczywista, bo blokująca możliwości nadużyć.

7. Oferta promocyjna bukmacherów jest różna w ich punktach stacjonarnych

Podczas gdy serwisy internetowe polskich bukmacherów typu STS czy Totalbet celują przede wszystkim w zachęcanie klientów do rejestracji i to właśnie do nich kierują swoje akcje promocyjne, punkty stacjonarnie działały i działają w inny sposób. Promują lojalność i regularność w zakładach. W większości z nich można nawet wyrobić kartę stałego klienta, by zyskiwać więcej właśnie na regularnych wizytach.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

8. Kursy bukmacherskie to tak właściwie typy samych bukmacherów

Kursy bukmacherskie u wszystkich bukmacherów są odzwierciedleniem ich własnych przewidywań związanych z konkretnym spotkaniem sportowym. Te większe pozwalają sądzić, że bukmacher nie uważa wystąpienia danej opcji za prawdopodobną (właśnie dlatego pozwala na niej wygrać więcej – bo taka wygrana jest wątpliwa), a mniejsze – że mamy do czynienia z faworytem (buk nie chce stracić i przyznaje mu niższy kurs). Oczywiście, bukmacherzy bywają omylni – jest to jednak jedna ze wskazówek, których nie powinno się ignorować.

9, Każdy operator umożliwia obstawianie w formule „na żywo”

Choć do pewnego momentu zdecydowanie największą popularnością cieszyły się przedmeczowe zakłady bukmacherskie, współcześnie zdecydowanie najwięcej zainteresowania wzbudzają zakłady zawierane na żywo, w czasie trwania konkretnego spotkania sportowego. Do ich popularności przyczynia się przede wszystkim to, że:

  • zakłady są w nich rozwiązywane w przeciągu zaledwie kilku minut, a najczęściej nawet w kilkadziesiąt sekund (zwykle dotyczą zdarzeń mających zajść „za chwilę”;
  • przynoszą znacznie więcej emocji – są jednak przy tym bardziej wymagające, bo wymagają sięgania po wiedzę spontanicznie i na bieżąco;
  • potrafią być bezpieczniejsze, bo nie trzeba analizować formy zespołów, a można ją zobaczyć na żywo;
  • stanowią idealne dopełnienie oglądania meczów – niektórzy bukmacherzy oferują nawet darmowe transmisje meczów dla swoich klientów.

10. E-sport jest uznawany za „normalną” dyscyplinę sportu

Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie przypuszczał, że granie w grę komputerową może być postrzegane jako sport. Dziś e-sport rzeczywiście takowym jest. Co więcej, cieszy się ogromną i stale rosnącą popularnością, a u wielu bukmacherów zdołał zaskarbić sobie specjalne miejsce w odrębnej zakładce serwisu głównego, oddzielającej go od bardziej klasycznych dyscyplin sportu. Ciężko jest nie odnieść wrażenia, że jego znaczenie będzie tylko wzrastać.

5 / 5. Ocen: 5

Poprzedni artykułObstawianie zakładów sportowych przez Internet. Jak wybrać legalnego bukmachera?
Następny artykułKto faworytem na Euro 2021?